MSI Modern 15 F13MG – i5
රු234,500.00 Original price was: රු234,500.00.රු224,500.00Current price is: රු224,500.00.
MSI THIN 15 B13UC - i7 - RTX3050
රු295,000.00 Original price was: රු295,000.00.රු285,000.00Current price is: රු285,000.00.
MSI Modern 15 F1MG – Core 5
SKU:
F1MG
MSI Modern 15 F1MG – Core 5
Intel Core 5-120U Processor
16GB DDR4 3200MHz RAM
512GB Gen4 NVMe M.2 SSD
15.6″ Full HD (1920 x 1080) IPS Display
Intel Graphics
Backlit Keyboard
Windows 11 Genuine
MS Office 2024 Professional Genuine
Free MSI Pouch
2 Years Company Warranty
5 Years Service Warranty
2 Years Warranty for Battery & Charger
රු234,500.00 Original price was: රු234,500.00.රු224,500.00Current price is: රු224,500.00.
In Stock
In Stock
Description
| Processor | Up to Intel Core 5 Processor |
| Memory | 16GB DDR4 3200MHz |
| Storage | 512GB NVMe PCIe Gen4 SSD |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Display | 15.6″ Full HD (1920 × 1080), IPS-Level |
| Webcam | HD Camera (720p @ 30fps) |
| Keyboard | Single Backlit Keyboard (White) with Copilot Key |
| Audio | 2 x 2W Speakers |
| Audio Jack | 1 x Mic-in / Headphone-out Combo |
| Connectivity | Gigabit LAN, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Ports | 3 x USB Type-A 3.2 Gen1 1 x USB Type-C 3.2 Gen2 (DisplayPort, Power Delivery) 1 x HDMI (4K @ 30Hz) 1 x RJ-45 Ethernet 1 x MicroSD Card Reader |
| Security | Fingerprint Sensor (Optional) |
| Battery | 46.8Wh, 3-Cell |
| Power Adapter | 65W Adapter |
| Dimensions | 358.9 x 235.9 x 19.9 mm |
| Weight | 1.7 kg |
| Color | Urban Silver |





Reviews
There are no reviews yet.