HP 15 Notebook - i5 - FD0689TU
රු219,900.00 Original price was: රු219,900.00.රු209,900.00Current price is: රු209,900.00.
Hp 15 Notebook - Core i5 - FD0154WM
රු195,000.00 Original price was: රු195,000.00.රු185,000.00Current price is: රු185,000.00.
HP Victus 15 FA2082WM RTX4050
SKU:
FA2082WM
Intel Core i5-13420H Processor
16GB DDR4 3200MHz RAM
512GB NVMe M.2 SSD
NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB GDDR6 Graphics
15.6″ Full HD (1920 x 1080) 144Hz Display
Windows 11 Genuine
MS Office 2024 Professional Genuine
Mica Silver Color
Backlit Chiclet Keyboard
Free HP Backpack
1 Year Company Warranty
5 Years Service Warranty
1 Year Warranty for Battery & Charger
රු289,500.00 Original price was: රු289,500.00.රු279,500.00Current price is: රු279,500.00.
In Stock
In Stock
Description
| Processor | Intel Core i5-13420H |
| Processor Family | 13th Generation Intel Core i5 |
| Chipset | Intel Chipset |
| Memory | 16GB DDR4-3200MHz RAM |
| Storage | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB GDDR6 (Dedicated) |
| Display | 15.6″ FHD (1920 x 1080), IPS, 144Hz, Anti-glare, 300 nits |
| Brightness | 300 nits |
| Dimensions | 35.79 x 25.5 x 2.35 cm |
| Battery | 3-cell Battery |
| Wireless | Wi-Fi 6 (2×2) + Bluetooth |
| Keyboard | Full-size Backlit Keyboard with Numeric Keypad |
| Camera | HP Wide Vision 720p HD Camera with Dual Array Microphones |
| Audio | DTS:X Ultra |
| Ports | 2 x USB Type-A 1 x USB Type-C 1 x HDMI 2.1 1 x RJ-45 Ethernet 1 x Headphone/Microphone Combo |
| Operating System | Windows 11 Home (Genuine) |





Reviews
There are no reviews yet.